18.03.2011

..: The Adjustment Bureau (2010) :..


Çeviri: Begüm Özdemir & Emre Bekman


Yönetmen: George Nolfi
Tür: Romance,Thriller
Ülke: USA
Konu: Kaderimizi biz mi kontrol ediyoruz, yoksa görünmez güçler mi bizi idare ediyor? Matt Damon, gerilim filmi The Adjustment Bureau'da Kader'in onun için plânlarını görür ve başka bir şey istediğini fark eder. Bunu elde etmek için de, hayatı boyunca sevdiği tek kadını günümüz New York caddelerinin her yerinde kovalaması gerekir.

Amerika Birleşik Devletleri senatosuna girmek üzere olan, hırslı politikacı David Norris (Damon) daha önce tanıdığı hiçbir kadına benzemeyen, güzel modern balerin Elise Sellas'la (Emily Blunt) tanışır. Tam ona âşık olmaya başladığını fark ettiği an, gizemli adamlar çifti ayırmak için karşılarına çıkar.

Bu adamlar sahip oldukları güçle, David ve Elisa'nın bir araya gelmesine engel olmak için, ellerinden geleni yapacaklardır. Bu yoğun engellemeler karşısında, David ya Elise'nın peşini bırakıp daha önce kendisi için çizilmiş yoldan gidecek ya da Kader'e karşı gelmek için her şeyi tehlikeye atıp onunla olacaktır.

George Nolfi'nin beyaz perdeye uyarlayıp yönettiği The Adjustment Bureau, Philip K. Dick'in kısa öyküsünden uyarlanmıştır...
Puan: 7.4/10 (769 oy)
Süre: 105 Dk.
Oyuncular (ilk 10): Matt Damon, Lisa Thoreson, Florence Kastriner, Phyllis McBryde, Natalie Carter, Chuck Scarborough, Jon Stewart, Capt. Gregory P. Hitchen, Darrell Lenormand, Kar


IMDB

Hiç yorum yok: